Najwyższa jakość części
OEM i AEM

Jesteśmy dostawcą najwyższej jakości części OEM oraz AEM do układów wydechowych,
układów chłodzenia cieczą, zbiorników powietrza, złącz elastycznych i akcesoriów dla samochodów ciężarowych,
autobusów, maszyn i urządzeń rolniczych, pojazdów specjalistycznych, wojskowych oraz agregatów prądotwórczych.

Zaufanie gwarantowane certyfikatami
IATF 16949, ISO 9001 oraz ISO 14001

W naszej ofercie posiadamy ponad 15 000 produktów do:

Samochodów ciężarowych

Autobusów

Pojazdów budowlanych

Maszyn i urządzeń rolniczych

Pojazdów wojskowych

Samochodów dostawczych

Pojazdów specjalistycznych

Agregatów

Kombajnów

Maszyn recyklingowych

Ładowarek kołowych

Zamiatarek ulicznych

Oferta Oferta Oferta Oferta

Poznaj nasze produkty

Nowoczesne rozwiązania dla wydajności i ekologii układów wydechowych.

Tłumniki

Każdy tłumik produkowany przez nas wygłusza dźwięk spalin w takim samym stopniu jak produkty oryginalne.
Zastosowane materiałów ze stali nierdzewnej, bądź blach obustronnie aluminiowanych oraz kontrola jakości na każdym stopniu produkcji gwarantuje długą i bezawaryjną pracę.

Katalizatory

W ofercie posiadamy katalizatory do najpopularniejszych pojazdów użytkowych.

Rury wydechowe

Produkujemy rury wydechowe ze stali obustronnie aluminiowej oraz nierdzewnej (inox), w zakresie średnic ø 12,0 mm do ø 152,4 mm.
Sto procent surowca do produkcji pozyskujemy od renomowanych dostawców rur zimnowalcowanych ze szwem.
Używamy giętarek sterowanych numerycznie oraz maszyn CNC, wyspecjalizowanych w obróbce końcówek rur, co umożliwia wykonanie bardzo skomplikowanych elementów. W miarę możliwości wykonujemy rury z litego materiału eliminując spawanie.
Stawia to wytrzymałość naszych wyrobów na bardzo wysokim poziomie.

Rury cieczy

Rury cieczy, rury układu chłodzenia hamulca górskiego (retarder, intrader itp.), to elementy transportujące ciecz chłodzącą.
Wychodząc naprzeciw oczekiwań naszych klientów, stale powiększamy ofertę tych produktów.

Rury uniwersalne

Posiadamy w ofercie całą gamę rur wykonanych ze stali nierdzewnej i aluminizowanej o uniwersalnym przeznaczeniu. Są to, m.in. rury proste i wylotowe, kolana gięte i tłoczone, redukcje i łączniki rur, zakończenia rur typu V-Clamp.

Połączenia uniwersalne

Połączenia uniwersalne pozwalają budować układy wydechowe w bardzo ekonomiczny i szybki sposób, bez konieczności wymontowywania całego uszkodzonego elementu. Zużyta część jast zastąpiona nową.

Rury elastyczne 2S

Rury elastyczne VanFlex, zwane rurami Peszla, odpowiadają za pochłanianie wibracji i naprężeń wywoływanych przez silnik.
Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest kompensowanie wzdłużne układu wydechowego, na które wpływ mają gorące spaliny.
Rury typu VanFlex 2S przeznaczone są do pojazdów spełniających normy emisji spalin do poziomu Euro 3.
Są one wykonane z paska ocynkowanej bądź nierdzewnej blachy, łączonej za pomocą 2 zamków przypominających w przekroju literę S.
Oferujemy rury elastyczne VanFlex 2S w zakresie średnic od ø 25 mm do ø 153,5 mm.

Rury elastyczne 3S

Rury VanFlex 3S przeznaczone są do układów wydechowych spełniających normy emisji spalin Euro 4 i wyższe.
Ich szczelność jest większa niż rur S2. Wykonane są z paska nierdzewnej blachy połączonej trzema zamkami, przypominającymi w przekroju literę S.
Wysoka szczelność tego elementu zapobiega znacznej utracie temperatury w układzie wydechowym, niezbędnej do odpowiedniej katalizy w systemach oczyszczania spalin. Podnosi to sprawność układu.
Oferujemy rury elastyczne VanFlex 3S w zakresie średnic od ø 51 mm do ø 128 mm.

Miechy

Elementy elastyczne odpowiedzialne za pochłanianie wibracji i naprężeń wywoływanych przez silnik, zabezpieczające układ wydechowy przed uszkodzeniem.
Kompensatory miechowe oferowane przez firmę VANSTAR wykonane są z podwójnej, cienkościennej rury ze stali nierdzewnej, uformowane w przekroju poprzecznym sinusoidalnie. Taka konstrukcja zapewnia bezawaryjne działanie i stuprocentową szczelność gotowego elementu.
Oferujemy miechy w zakresie średnic od ø 50 mm do ø 150 mm.

Złącza siatkowe

Złącza siatkowe, nazywane łącznikami elestycznymi, to elementy o budowie zbliżonej do kompensatora miechowego. Różnica polega na dodatkowym wzmocnieniu konstrukcji siatką stalową na zewnątrz lub także w środku.
Dzięki temu złącze siatkowe jest w stanie pochłaniać drgania zapewniając najwyższą dostępną wytrymałość.
Oferujemy złącza siatkowe w zakresie średnic od ø 38 mm do ø 127 mm

Obejmy

Połączenia między poszczególnymi elementami układu wydechowego muszą być trwałe i szczelne, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa i bezawaryjną pracę silnika.
VANSTAR oferuje różnego rodzaju obejmy o bardzo szerokim zastosowaniu.
Obejmy dostępne są, w zależności od modelu, ze stali nierdzewnej (Inox) lub ocynkowanej.

Pochłaniacze iskier

VANSTAR ma w swojej ofercie szeroką gamę pochłaniaczy iskier, które można montować na rury wylotowe o różnych średnicach.
Elementy te zapobiegają wydostawaniu się iskier z układu wydechowego, co mogłoby spowodować wybuch oparów substancji niebezpiecznych.
Najlepszym przykładem wykorzystania pochłaniaczy iskier są ciągniki siodłowe w zestawie z cysterną paliwową, maszyny rolnicze pracujące przy zbiorach zbóż, pojazdy leśne oraz agregaty prądotwórcze.

Osłony przeciwdeszczowe

Pionowe układy wydechowe, montowane w m.in. maszynach budowlanych i rolniczych bądź agregatach często wymagają osłon przeciwdeszczowych dla optymalnej ochrony przed opadami atmosferycznymi.
Osłony przeciwdeszczowe otwierają się automatycznie podczas pracy układu wydechowego, umożliwiając swobodny przepływ spalin, a zamykają wydech podczas jego bezczynności. VANSTAR oferuje szeroki wybór osłon przeciwdeszczowych o różnych średnicach.

Osłony termiczne

Osłony termiczne stosuje się, żeby ochronić użytkowników przed bezpośrednim kontaktem z rozgrzanymi elementami, które mogą powodować oparzenia.

Flansze i uszczelki

Jednym ze sposobów łączenia elementów układu wydechowego jest zespolenie ich dwoma kołnierzami.
Szczelność tego połączenia gwarantuje będąca w zestawie uszczelka. W naszej ofercie posiadamy rozwiązania uniwersalne, jak i przeznaczone do danego typu pojazdu.

Połączenia Guma-Metal

Mocowanie układu wydechowego do konstrukcji pojazdu musi zapobiegać przenoszeniu drgań w pracującym układzie wydechowym oraz chronić ukłąd wydechowy przed drganiami pojazdu przenoszonymi z podwozia.
W tym celu stosowane są mocowania metalowo-gumowe oraz równie wydajne wieszaki gumowe.

Profile gięte

Nowoczesny park maszynowy umożliwia nam gięcie profili na promieniu stałym bądź zmiennym. Obecnie posiadamy oprzyrządowanie umożliwiające gięcie profili o przekrojach: 40mm x 40mm, 50mm x 50mm, 40mm x 60mm, 80mm x 80 mm zarówno ze stali czarnej jak i nierdzewnej.
Jednym ze sposobów łączenia elementów układu wydechowego jest zespolenie ich dwoma kołnierzami.
Szczelność tego połączenia gwarantuje będąca w zestawie uszczelka. W naszej ofercie posiadamy rozwiązania uniwersalne, jak i przeznaczone do danego tupu pojazdu.

Zbiorniki powietrza

W systemie pneumatycznym zbiornik powietrza służy do gromadzenia i przechowywania sprężonego powietrza, wykorzystywanego do zasilania i podtrzymywania układu. Jego zadaniem jest stabilizacja spadku ciśnienia i umożliwienie efektywnej pracy układu pneumatycznego i sprężarek.
Zbiorniki powietrza firmy VANSTAR produkowane są z połączenia różnych materiałów, dzięki czemu mogą być efektywnie stosowane w układach o różnych ciśnieniach roboczych.
Ze względu na rodzaj instalacji oferujemy zbiorniki powietrza pionowe i poziome.

Czujniki NOX

Posiadamy w ofercie najpopularniejsze produkty z gamy czujników NOX. Jest to urządzenie elektroniczne mierzące zawartość tlenu w analizowanym gazie lub cieczy.
Stosuje się je do pomiarów stężenia tlenu w spalinach silników spalinowych w samochodach i innych pojazdach w celu obliczenia dynamicznej regulacji stosunku powietrza do paliwa.
Umożliwia to optymalizację pracy katalizatorów i ocenę prawidłowości pracy konwertera.

Vanelastic

Izolacja z folii aluminiowej VanElastic przeznaczona jest do wykorzystania z silnikami diesla, gdzie temperatury w układzie wydechowym nie przekraczają 550°C. Elementy wydechu izoluje się stanowiącą ekran termiczny taśmą z folii aluminiowej, połączonej z włóknem szklanym, pełniącym funkcję izolatora termicznego.
Dwie lub trzy warstwy taśmy zapewniają znaczne obniżenie temperatury na zewnątrz układu wydechowego.
Izolację zabezpiecza się elastometrem, który wulkanizuje się po rozgrzaniu układu wydechowego.

Vaninox

Mata termiczna VanMaterial oferowana przez firmę VANSTAR przeznaczona jest do stosowania na produktach, które osiągają temperatury rzędu 900°C
Mogą to być rury wydechowe, tłumiki czy też filtry cząstek stałych.
Izolacja VanMaterial jest idywidualnie dobierana do danego elementu, co zapewnia jej idealne spasowanie.

VANMATERIAL

Mata termiczna VanMaterial oferowana przez firmę VANSTAR przeznaczona jest do stosowania na produktach, które osiągają temperatury rzędu 900˚C. Mogą to być zarówno rury wydechowe jak i tłumiki, katalizatory czy też filtry cząstek stałych. Izolacja VanMaterial jest indywidualnie dobierana do danego elementu, przez co jej spasowanie jest idealne.

Indywidualne zamówienia

Nasi inżynierowie są do Twojej dyspozycji.

Posiadamy doświadczenie w prototypowaniu, modelowaniu w oparciu o dokumentację techniczną.

Brak dokumentacji technicznej to dla nas nie problem, zaawansowane narzędzia pomiarowe pozwalaja nam przygotować projekt i odtworzyć każdy szczegół powierzonego elemntu.

ZOBACZ